Laureaci konkursów BME 2018

NAGRODA SPECJALNA MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW GDAŃSKICH
PCO SA z Warszawy
za lotnicze gogle noktowizyjne PNL-4 „Orlik”.

PIERŚCIEŃ PATRIOTY STOWARZYSZENIE WSPIERANIA BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO
Kmdr Janusz Diling
Kmdr Józef Jakubczyk
Kmdr Marek Buczkowski


NAGRODA MIESIĘCZNIKA RAPORT ZA NAJBARDZIEJ EFEKTOWNE STOISKO.

SAAB TECHNOLOGIES POLAND

NAGRODA REKTORA - KOMENDANTA AKADEMII MARYNARKI WOJENNEJ W GDYNI
konsorcjum firm: KONGSBERG, ATLAS Elektronik i Thyssenkrupp Marine Systems
za: Konsolę zintegrowanego systemy walki dla okrętu podwodnego typu 212 CD. Okręty typu 212CD oferowane są Polsce przez thMS w ramach projektu Orka.

NAGRODY PREZESA POLSKIEJ IZBY PRODUCENTÓW NA RZECZ OBRONNOŚCI KRAJU
Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A.
za: Hełm balistyczny HP-05
Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych
System ciągłego dozoru AtraxH Horus
Kenbit Koenig i Wspólnicy Sp.J.
za: System Wymiany Sformalizowanych Danych MHS jako narodowe rozwiązanie zapewniające interoperacyjność z systemami NATO

NAGRODA KOMENDANTA GŁÓWNEGO STRAŻY GRANICZNEJ
LAUR GRANICZNY
Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej

Za: elektroniczne mapy nawigacyjne S-57

NAGRODA INSPEKTORA MARYNARKI WOJENNEJ RP
Kenbit Koenig i Wspólnicy Sp.J.
za: Okrętowy Zintegrowany System Łączności NEPTUN

KRYSZTAŁOWE LATARNIE NATCON 2018:
referat: BIG DATA FOR ANOMALY DETECTION IN MARITIME. SURVEILLANCE: SPATIAL AIS DATA ANALYSIS FOR TANKERS
Dominik Filipiak, Milena Stróżyna, Krzysztof Węcel, Witold Abramowicz

referat: THE USE OF SAFE HYBRID COMMUNICATION FSO/RF FOR MARINE APPLICATIONS
Robert Matyszkiel, Janusz Mikołajczyk, Dariusz Szabra, Bogusław Grochowina, Zbigniew Bielecki

referat:
RELATIONSHIP BETWEEN BASIC PHYSIOCHEMICAL PROPERTIES OF SEAWATER AND MAGNITUDE OF UNDERWATER ELECTRIC FIELD.
Michał Narożny, Paweł Polański, Rafał Namiotko, Marta Czarnowska,

BURSZTYNOWE MEDALIONY OTRZYMUJĄ:
Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A.
za: Okrętowy system zarządzania walką SCOT
Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A.
za: System monitorowania i minimalizacji pól fizycznych okrętu (system obrony biernej okrętu)
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
za: Moduł Ochrony Portów, Obrony Biernej Okrętów i Rozpoznania Podwodnego

GRAND PRIX IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO
konsorcjum: Remontowa Shipbuilding SA, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A., PGZ Stocznia Wojenna
za: Niszczyciela min KORMORAN II

NAGRODA PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY
konsorcjum: Remontowa Shipbuilding SA, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A., PGZ Stocznia Wojenna
za: Niszczyciela min KORMORAN II