NATCON

VI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa”

Sponsor strategiczny:
Sponsorzy oficjalni:
Gdańsk 24-26 czerwca 2014 r.


Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w VI edycji Międzynarodowej Konferencji NATCON. Wywodzi się ona z organizowanego od 1987 roku przez OBR CTM Sympozjum Wojskowej Techniki Morskiej, którego kontynuacją była konferencja NATCON organizowana przez OBR CTM oraz Instytut Broni Morskich AMW. Po raz kolejny, dzięki współpracy OBR CTM S.A., Akademii Marynarki Wojennej oraz Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A. Konferencja NATCON zostanie zorganizowana jako projekt towarzyszący XIII Bałtyckim Targom Militarnym BALT MILITARY EXPO.
Priorytetową tematyką Konferencji są zagadnienia z obszaru wojskowej techniki morskiej, ochrony morskiej infrastruktury krytycznej oraz bezpieczeństwa na morzu, w tym ratownictwa morskiego.
Celem wspólnej realizacji przedsięwzięć, jakimi są Konferencja Naukowa oraz Bałtyckie Targi Militarne jest budowa międzynarodowej, bałtyckiej platformy wymiany wiedzy w zakresie technologii morskich, umożliwiającej nawiązanie dialogu pomiędzy szeroko pojętą nauką, przemysłem i przyszłymi użytkownikami.

NATCON 2014 obejmować będzie tematycznie takie główne zagadnienia, jak:
- Systemy dowodzenia i uzbrojenie morskie
- Ochrona morskiej infrastruktury krytycznej i bezpieczeństwo morskie

Informacje dla uczestników:
Konferencja odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2014 r. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Międzynarodowych Targów Gdańskich – Amber Expo, Gdańsk, ul. Żaglowa 11. Obrady prowadzone będą w języku angielskim. Bieżące informacje podawane będą na stronie Konferencji pod adresem: www.natconference.eu

Poprzednia, V jubileuszowa edycja Konferencji NATCON była jednocześnie pierwszą o tak szerokim zasięgu. W jej trakcie 130 uczestników z Polski i zagranicy wysłuchało 54 referaty, które stały się podstawą do nawiązania współpracy, zarówno pomiędzy przedstawicielami nauki jak również przemysłu.
Dzięki temu, że NATCON 2012 organizowany był jako impreza towarzysząca targom BALT MILITARY EXPO uczestnicy mieli jedyną okazję zobaczyć w praktyce jak rozwija się międzynarodowa myśl techniczna w zakresie Obronności i Bezpieczeństwa.
Konferencja w 2012 roku odbyła się pod patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej, a w gronie sponsorów znajdowały się takie firmy, jak: SAAB AB, ThyssenKrupp, Damen Shipyard Group czy BAE Systems Bofors.
Mamy nadzieję, że w 2014 roku uda nam się, nie tylko powtórzyć sukces poprzedniej edycji, ale wypracować nowe rozwiązania, które sprawią, że NATCON na stałe wpisze się w kalendarz najważniejszych wydarzeń poruszających tematykę technologii morskich dla obronności
i bezpieczeństwa.

Kontakt:
Hubert Jando tel. 58 666 53 72 – biuro organizacyjne.
Katarzyna Andziulewicz tel. 58 626 26 25 – biuro organizacyjne.
Krzysztof Śmiech tel. 58 554 92 38 – opłaty.
e- mail: natconference@natconference.eu

Więcej informacji na stronie
www.natconference.eu